Eesti Sõjamuuseum

Muuseumipedagoogika

Eesti sõjamuuseum pakub erinevas vanuses lastele temaatilisi ekskursioone, haridusprogramme ja töötubasid, mis lähtuvad  muuseumi ekspositsioonist.

Lisainfo: info@esm.ee

Broneeri haridusprogramm
Broneeri sünnipäev


Haridusprogrammid„Koos Jänku-Jussiga sõjamuuseumi avastamas”

4–8-aastastele lastele

Programmi raames vaadatakse multifilmi, mis räägib Jänku-Jussi perekonna seiklustest sõjamuuseumis ja uuritakse, mida huvitavat teada saadi. Väikesed muuseumikülastajad võivad kehastuda halastajaõdedeks ja muinasaegseteks sõjameesteks. Lapsed saavad selga proovida muinasaegseid sõjarüüsid matkivaid kostüüme ja katsetada kolmnurkrätikuga esmaabi andmist. Programmi juurde kuuluvad joonistuslehed.

Toimumisaeg: aastaringselt, eelregistreerimisega.
Muuseumitunni kestus: u 60 minutit.
Grupi suurus: soovitavalt kuni 25 last
Hind: 1 eur/laps
Eelregistreerimine vähemalt 7 päeva ette.


„Sõjamehed”

6–11-aastastele lastele

Sõjamuuseumi ekspositsiooni tutvustav programm, mis räägib Eesti sõjamehest läbi ajaloo. Programmi käigus võivad lapsed eksponaate (kiivrid, mütsid, välitelefon jne) ise katsuda ja proovida. Üheskoos uuritakse esemete materjali ja funktsiooni ning räägitakse muuseumi tegevusest ja olulisusest.

Toimumisaeg: aastaringselt, eelregistreerimisega.
Muuseumitunni kestus: u 60 minutit.
Grupi suurus: soovitavalt kuni 25 last
Hind: 1 eur/laps
Eelregistreerimine vähemalt 7 päeva ette.


"Eesti ja sõda"

8-12 aastastele lastele

Nuputamismäng, mis nõuab kiiret taipu ja seoste leidmise oskust. Mänguga saavad huvilised tutvuda Eesti territooriumil peetud sõdade ajaloo ning mõne relvaga, mida on kasutatud erinevatel ajalooperioodidel. Põgusalt räägitakse ka kamuflaažist ehk maskeerimisvahenditest.
Mängus osalejate ülesandeks on leida etteantud aja jooksul muuseumi ekspositisioonist küsimustele vastused. Otsimismängu alguses moodustatakse kolmeliikmelised võistkonnad, kes alustavad töölehtede vihjetest juhindudes liikumist aja peale läbi sõjamuuseumi. Pärast viimase küsimuse vastamist peavad osalejad pöörduma tagasi mängu algpunkti ja koos tunnijuhiga uuritakse, kas leiti õiged vastused. Kiirematele auhinnad!


Lapse sünnipäev muuseumis


Eesti sõjamuuseumis saab lastele korraldada  toredaid sünnipäevapidusid.  Sünnipäevalaua saab katta muuseumi I korrusel asuvasse kohvikusse. Sünnipäeva sisustamiseks pakume ülaltoodud programme

Sünnipäevapeo kestus: 2,5 tundi
Osalejate arv: kuni 15 last
Sihtgrupp: 4–12 eluaastat
Keeled: eesti
Kahetunnise sünnipäevaprogrammi hind on 60 €.
Eesti Sõjamuuseum - kindral Laidoneri muuseum  Mõisa tee 1, 74001 Viimsi, Harju maakond
Telefon: +372 621 7410 / 621 7418  E-post: info@esm.ee
Avatud K-P 11-18, sõjatehnika angaar (Vehema tee 1) maist oktoobrini R-P 11-18
Otsi